Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Atrakcje Dąbek...

Dąbki to malowniczo położona miejscowość uzdrowiskowa zlokalizowana w centralnej części Wybrzeża Słowińskiego. Ze względu na dostęp do morza i jeziora, miasteczko jest bardzo popularne nie tylko wśród kuracjuszy i osób lubiących całodniowe plażowanie ale również wśród entuzjastów sportów wodnych. Oprócz pięknego położenia miejscowość ta słynie również ze specyficznego, leczniczego mikroklimatu oraz czystego powietrza nasyconego jodem.

Niezaprzeczalną atrakcją Dąbek jest szeroka, piaszczysta plaża. W sezonie letnim, nad morzem działa strzeżone kąpielisko. Łagodne zejście do wody oraz złocisty piasek zachęcają do plażowania. Spacerując po plaży można natknąć się na kolorowe kamyki, a wśród nich, na kawałki bursztynu. Kąpielisko od miasta oddzielone jest pasem zielonego, sosnowego lasu. Wśród drzew przebiega, długa na 6 km, promenada spacerowa.

Do miejscowych atrakcji należy również jezioro Bukowo. Duży zbiornik o powierzchni 18 km2 to miejsce szczególnie lubiane przez wędkarzy i amatorów sportów wodnych. Przy brzegu jeziora funkcjonują szkółki wind i kitesurfingu. Znajduje się tutaj także przystań żeglarska. W okresie letnim po zbiorniku pływa niewielki statek wycieczkowy.

Przy okazji pobytu w Dąbkach warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy. Pobliskie trasy piesze i rowerowe zachęcają do całodniowych wypraw. Miejscem wartym odwiedzenia jest Darłowo. W mieście znajduje się wiele ciekawych zabytków, które zainteresują fanów historii. Przejeżdżając przez, sąsiadujący z Dąbkami, Bobolin warto zatrzymać się przy plaży i zobaczyć tajemnicze bunkry pochodzące z okresu II Wojny Światowej.

Copyright 2017 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept